okulary do komputera
Asortyment

okulary do komputera

Przed monitorami spędzamy dziś po kilka godzin dziennie, a to zdecydowanie za dużo dla naszego wzroku. Nadmiar niebieskiego światła emitowanego z ekranów:

  • powoduje zmęczenie oczu, dwojenie obrazu,
  • wywołuje łzawienie, pieczenie,
  • przyspiesza degenerację receptorów siatkówki,
  • jest źródłem problemów z zasypianiem.

Dlatego okulary do pracy z komputerem (korekcyjne lub “zerówki”) stały się nieodzownym elementem codziennej higieny a także garderoby.

Chcesz dobrać odpowiednie
okulary do komputera?
Chętnie pomożemy!
Znajdź najbliższy Salon Premium

Kiedy potrzebne są okulary do komputera?

Z naszych badań wynika, że jeśli pracujesz z komputerem więcej, niż 3 godziny dziennie, jesteś już narażona/ny na wystąpienie problemów ze wzrokiem. Może pojawić się np. rozmydlanie obrazu, dwojenie, pieczenie oczu i inne objawy. Jednym z powodów jest to, że podczas pracy przed monitorem zapominamy mrugać, a tym samym nie nawilżamy gałek ocznych. Normalnie człowiek mruga 15-20 razy na minutę, tymczasem zdarzało się podczas badań, że osoba wpatrująca się w monitor, tylko raz mrugnęła w ciągu minuty.

Najgorsze jest ciągłe wpatrywanie się w światło i tu istotne jest ograniczenie długiego kontaktu wzroku z falami z zakresu koloru niebieskiego, ponieważ one m.in. przyspieszają degenerację receptorów siatkówki. Kogoś, kto troszczy się o wzrok poznać po tym, że na jego okularach można zauważyć turkusowy, fioletowawy poblaks na szkle. To znaczy, że część światła w tym zakresie fal jest odbijana. Dlatego niezależnie od tego, czy już nosisz okulary czy Twój wzrok jest w idealnym stanie, warto do pracy z komputerem zaopatrzyć się w odpowiednie okulary. 

 

okulary do komputera

Co cechuje dobre okulary do pracy z komputerem?

Przede wszystkim szkła w okularach przeznaczonych do pracy przed monitorem powinny być pokryte odpowiednimi powłokami funkcjonalnymi. Są nimi:

  • powłoka z filtrem światła niebieskiego – szkła posiadające taki filtr łatwo rozpoznać po turkusowym, fioletowawym poblasku, ponieważ zadaniem tej powłoki ochronnej jest odbijanie nadmiaru szkodliwego światła niebieskiego emitowanego przez ekrany;
  • powłoka antyrefleksyjna – służy do niwelowania oślepiających i męczących wzrok odblasków, poprawia także kontrast oraz ostrość widzenia. Okulary antyrefleksyjne wpływają również na to, jak wyglądamy, ponieważ, minimalizując refleksy światła od powierzchni soczewki, sprawiają, że nasze oczy są w pełni widoczne dla innych - bez tej powłoki światło odbija się od szkieł, co niekorzystnie wpływa na nasz odbiór;
  • powłoka antystatyczna - wyraźnie zmniejsza ilość pyłków i kurzu osadzającego się na szkłach okularów, co sprawia, że znacznie rzadziej musimy je czyścić;
  • powłoka antyelektrostatyczna – chroni przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym typu gamma, emitowanym przez niektóre monitory starszego typu i wzmacnia efekt działania powłoki antystatycznej.

 

Dlaczego okulary do komputera warto kupić w salonie optycznym?

Decyduje o tym kilka czynników, ale przede wszystkim fakt, że w “antyrefleksach” będziesz spędzać znaczną część dnia. Dlatego też Twoje własne okulary do pracy przed ekranem muszą być indywidualnie dobrane. Gotowe okulary, kupowane np. przez internet, mogą spowodować tylko nasilenie problemów, jakich aktualnie doświadczasz przed komputerem.

POWÓD 1ERGONOMIA I KOMFORT PRACY

Tutaj znaczenie mają nie tylko szkła, ale także oprawki okularów. Podczas wizyty w salonie możliwe będzie zmierzenie rozstawu źrenic a następnie odpowiednie dopasowanie szerokości frontu, układu nanośników oraz wielkości tarcz, a także długości nauszników tak, by okulary nie zsuwały się z nosa i nie trzeba ich było co chwila poprawiać. Będzie można także przymierzyć okulary a szeroki wybór oprawek dostępnych w salonach grupy OPTYKA PREMIUM pozwoli znaleźć takie, w których będzie Ci się pracowało najbardziej komfortowo.

POWÓD 2DOBÓR SZKIEŁ DO RODZAJU PRACY

Zakup odpowiednich okularów do komputera warto skonsultować ze specjalistą w salonie optycznym również dlatego, że na dobór szkieł będzie miał wpływ między innymi rodzaj Twojej pracy. Innych szkieł będzie potrzebował grafik, nieodrywający wzroku od ekranu, a innych księgowa, zerkająca to na ekran, to na leżące na biurku dokumenty.

POWÓD 3PREZENCJA W TRAKCIE POŁĄCZEŃ ONLINE

W dobie pracy zdalnej znaczna część spotkań przeniosła się do internetu. Okulary do pracy z komputerem stały się nie tylko elementem codziennej higieny, ale także naszego wizerunku. Dobierając oprawki w salonach grupy OPTYKA PREMIUM możesz liczyć na podpowiedzi fachowców od stylizacji i dzięki temu przed kamerą zawsze sprawiać korzystne wrażenie.

POWÓD 4PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Jeśli szukasz okularów do pracy z komputerem, ponieważ doskwiera Ci zmęczenie wzroku, trudności z czytaniem, łzawienie lub pieczenie oczu, bądź inne symptomy, warto ich nie lekceważyć i jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą. Być może same okulary ochronne nie wystarczą. W salonach grupy OPTYKA PREMIUM możesz liczyć na profesjonalną konsultację i badanie z użyciem wysokiej klasy sprzętu.

Pozwól, by zadbał o Ciebie zespół najlepszych specjalistów
Znajdź najbliższy Salon Premium