Wykonanie okularów

Po wykonaniu badań wzroku, dobraniu szkieł i wyborze oprawek swoją pracę może rozpocząć OPTYK WARSZTATOWY. Jego zadaniem jest:

  • przeprowadzenie pomiarów, zwane też centrowaniem soczewek - które pozwala ustalić położenie szkieł w oprawkach względem oczu z milimetrową dokładnością;
  • szlifowanie i montaż szkieł w oprawkach po tym jak zostały zamówione i wyprodukowane na podstawie Twojego indywidualnego profilu widzenia;
  • dopasowanie anatomiczne oprawek do Twojej głowy i twarzy poprzez ich odpowiednie wymodelowanie;
  • opiekę i serwis okularów - wszelką dalszą pomoc w utrzymywaniu Twojego komfortu widzenia.

Obecność salonu w sieci OPTYKA PREMIUM oznacza, że wszystkie te usługi świadczone są z użyciem najlepszego aktualnie dostępnego sprzętu oraz przez OPTYKÓW z wieloletnim doświadczeniem i gwarantujących najwyższy poziom obsługi.

Szukasz okularów
jakości PREMIUM
oraz sprawnej i fachowej obsługi?
Znajdź najbliższy Salon Premium

Dowiedz się

Jak powstają okulary w salonach optyka premium? 
Jak długo trwa cały procesów?
W czym będziemy ci pomagać już po odbiorze okularów?
Jak sam możesz zadbać o swoje nowe okulary?

 

Jak powstają okulary w salonach optyka premium? 

Proces powstania nowych okularów rozpoczynają badania wzroku przeprowadzane przez OKULISTĘ lub OPTOMETRYSTĘ. Następnie OPTYK dobiera odpowiednie soczewki korekcyjne a STYLISTA pomaga w wyborze opraw.

Teraz czas na OPTYKA, który najpierw wykonuje pomiary optyczne. Wykorzystując specjalne urządzenia do centrowania mierzy między innymi:

  • rozstaw źrenic - czyli odległość od środka źrenicy do nasady nosa,
  • wysokość montażową - położenie środka źrenicy oka względem oprawek,
  • odległość wierzchołkową - odległość soczewki okularowej od oka,
  • kąt pantoskopowy - kąt odchylenia tarczy oprawy od pionu,
  • kąt krzywizny oprawy - zakrzywienie płaszczyzny opraw względem twarzy.

Mając komplet informacji OPTYK WARSZTATOWY zamawia szkła u jednego z najlepszych producentów, takich jak: Zeiss, Hoya, Rodenstock czy Essilor. Gdy soczewki docierają do salonu są idealnie okrągłe, dlatego OPTYK WARSZTATOWY musi je oszlifować, nadać kształt odpowiedni do wybranych oprawek a następnie połączyć je z oprawkami.

W tym celu wykorzystuje nowoczesny sprzęt, np. specjalne szlifierki CNC, jak również swój rzemieślniczy kunszt. Ogromne doświadczenie naszych OPTYKÓW WARSZTATOWYCH jak i dysponowanie zaawansowanym wyposażeniem pozwala nam oferować montaż wszystkich rodzajów soczewek okularowych: mineralnych i organicznych, normalnej grubości i pocienianych, do opraw patentowych i tych o specjalnych własnościach wytrzymałościowych.

Gdy przychodzisz po odbiór okularów następuje ostatni etap - modelowanie oprawek. Każda oprawka okularowa posiada pewien margines tolerancji na zmianę kształtu, tak aby można było ją anatomicznie dopasować do głowy i twarzy użytkownika. Chodzi o to, by oprawki nie uwierały, ale też nie zsuwały się z nosa. Jest to ważne ze względu na wygląd czy komfort noszenia, jednak przede wszystkim ma wpływ na ostrość widzenia!

proces wytworzenia okularów

Jak długo trwa proces wytworzenia okularów?

Spotkanie 1.
W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ciągu jednej wizyty w salonie OPTYKA PREMIUM przeprowadzić badania wzroku w pełnym zakresie, dobrać odpowiednie soczewki, wybrać oprawki, które do Ciebie pasują oraz przeprowadzić pomiary optyczne. Wystarczy wcześniej uzgodnić termin konsultacji w wybranym salonie i zarezerwować w tym dniu ok. 2-3 godzin na całą wizytę.

W ciągu kilku dni od pierwszego spotkania zamówione dla Ciebie szkła trafiają do salonu. OPTYK WARSZTATOWY potrzebuje dzień lub dwa (w zależności od ilości prac) na oszlifowanie soczewek i montaż Twoich okularów.

Spotkanie 2.
Gdy okulary są już gotowe ustalamy z Tobą termin ich odbioru. Ważne, żeby tego dnia mieć do dyspozycji trochę czasu. Będzie potrzebny OPTYKOWI WARSZTATOWEMU na ostateczne wymodelowanie oprawek, by stabilnie i komfortowo przylegały do Twojej twarzy, a także na krótkie przeszkolenie, dotyczące korzystania z okularów.

Łącznie proces wytworzenia okularów trwa zazwyczaj od dwóch dni do około dwóch tygodni. Może się wydłużyć, jeśli na przykład zdecydowałaś/eś się zamówić unikatowe modele oprawek, które będziemy sprowadzać specjalnie dla Ciebie.

W czym będziemy ci pomagać już po odbiorze okularów?

Twój komfort widzenia jest dla nas najważniejszy, dlatego zawsze chętnie odpowiemy na wszelkie Twoje pytania zwłaszcza w takich sytuacjach jak:

  • brak adaptacji do nowych okularów pomimo upływu czasu,
  • pogorszenie się widzenia w okularach lub soczewkach kontaktowych,
  • pogorszenie się komfortu noszenia okularów,
  • pojawienie się niepokojących Cię symptomów, które łączysz z noszeniem okularów,
  • problemy w użytkowaniu soczewek kontaktowych.

Bezpłatnie zrealizujemy dla Ciebie:

  • naprawy gwarancyjne opraw okularowych,
  • zgłoszenia gwarancyjne dotyczące szkieł okularowych,
  • ponowne wymodelowanie nanośników lub zauszników, jeśli okulary się poluzowały lub zaczęły uwierać, bądź zauważasz odciski po ściągnięciu okularów,
  • mycie i dezynfekcję okularów ultradźwiękową myjką.

Za niewielką opłatą:

  • wymienimy części, które mogą się eksploatować (noski, zauszniki, śrubki, itp.),
  • naprawimy żyłkę w oprawkach półpełnych,
  • zrealizujemy inne drobne naprawy oprawek - jak prostowanie, klejenie, lutowanie.

Wystarczy skontaktować się z wybranym salonem.

Jak dbać o okulary?

Pomimo stosowania w optyce okularowej coraz bardziej zaawansowanych technologii i materiałów, okulary należą do przyborów, które stosunkowo łatwo uszkodzić. Co robić, by służyły nam jak najdłużej? Zacznijmy od tego, czego nie robić.

Czego nie robić?

  • nie wystawiać okularów na działanie wysokiej temperatury - może to odkształcić oprawki. Nie należy więc myć okularów w gorącej wodzie, czy zostawiać ich w samochodzie za szybą lub przy grzejniku;
  • nie stosować do czyszczenia silnych środków chemicznych - zwłaszcza zawierających amoniak, który może uszkodzić niektóre powłoki ochronne soczewek;
  • nie używać podczas czyszczenie zbyt wielkiej siły - można tak nieopatrznie uszkodzić oprawki lub porysować szkła;
  • nie czyścić okularów na sucho - unikać przecierania okularów odzieżą lub chusteczkami higienicznymi, które często pozostawiają drobiny brudu lub kurzu. W ten sposób dochodzi do drobnych zadrapań, powodujących zmęczenie wzroku i ostatecznie konieczność wymiany szkieł.
sposób przechowywania okularów

Jak czyścić okulary?
Okulary najlepiej myć je pod letnią wodą. Można wtedy użyć także płynu do mycia naczyń lub mydła o neutralnym pH. Ze względów higienicznych czyść nie tylko szkła, ale także oprawki (w tym celu złap za mostek). Następnie delikatnie osusz okulary ściereczką z mikrofibry. Gdy nie masz dostępu do wody, użyj specjalnego sprayu do czyszczenia szkieł. Czyszczenie ultradźwiękami, które oferujemy w naszych salonach, daje pewność dokładnego wyczyszczenia okularów bez ryzyka jakiegokolwiek zadrapania.

W jaki sposób przechowywać okulary?
Okulary należy przechowywać w twardym etui. Gdy wkładasz okulary do etui, trzymaj je za mostek i ułóż odwrotnie do kierunku otwarcia, żeby zapobiec zarysowaniom. Odkładając okulary na chwilę, pamiętaj aby były położone szkłami do góry. Praktycznym i znów bardzo modnym sposobem na przechowywanie okularów słonecznych lub do czytania jest noszenie ich na łańcuszku.

Wszystkie akcesoria niezbędne do czyszczenia i przechowywania okularów znajdziesz w salonach OPTYKA PREMIUM.

Pozwól, by zadbał o Ciebie zespół najlepszych specjalistów
Znajdź najbliższy Salon Premium